Kreeka

Kreekas seilame Klüklaatidel

Kreeka – purjetaja paradiis.

Kreeka koosneb tuhandetest saartest, mis teeb selle ideaalseks purjetamise sihtkohaks. Saared pakuvad rikkaliku kultuuri, ajalugu ja maitsvaid toite. Kreeklased on ääretult sõbralikud ja külalislahked, pakkudes võimaluse saartel kogeda traditsioonilisi õhutusööke, melu ja elavat muusikat. Iga saar on omanäoline, oma kultuuri ja ajaloo poolest.

Sooja lähistroopilist vahemere kliimat on kõige parem nautida maist kuni septembrini. Sel ajal on päikesepaisteline ja kuiv. Keskmised päevased temperatuurid jäävad vahemikku 29 – 33°C ja öised 17 – 21°C.

Oma purjereise alustame ja lõpetame Ateenas. Täpne reisikava pannakse kokku sõltuvalt reisiseltskonna soovidest ning ilmaprognoosist. 

Päevad täis purjetamist, matkamist saarel ning piisavas koguses ranna- ja öömelu.

Purjereis ei tähenda ainult elu merel. Lõunal ja õhtul leiame sobikuku ankrupaiga või sadama, kus saad sukelduda helesinisesse Vahemerre või nautida sadamakõrtse ning kohalikku kultuuri ja vaatamisväärsusi.

Alimos ➟Poros
Teeme tervitusdringid Alimos Marina Captains Club’is, ostame proviandi ja seilame õhtuks Porose saarele.

Alimos ➟Hydra
Hommikul ostame proviandi ja stardime merele. Lõuna-Hydra saare lahesopis ühtuks Hydra sadamasse.

Hydra ➟Kythnos
Pikk päev merel. Õhtul jõuame väikesesse kalurikülla ja sööme õhtust. Soovi korral saame öösel sõita paari miili kaugusele lahesoppi ja jääda ööseks pilkasesse pimedusse tähtede alla ankrupidu pidama.

Kythnos ➟Syros
Hommikul ostame kohalikelt kaluritelt värsket kala. Lõunaks kuskile lahesoppi, ujume ja grillime kala. Õhtuks Syrosel. Õhtul on valida suurema linna või vaiksema kaluriküla vahel.

Syros ➟Mykonos
Jõuame lummavale Mýkonose saarele Kreekas, kus on aastas umbes 300 päikeselist päeva, arvukad tuuleveskid, rannad ja palju muud huvitavat. Lisaks on Mykonos kuulus oma pidude poolest. Loe Mykonose saare kohta rohkem siit ››

Mykonos ➟Kea
Lõunal nagu ikka – ujume ja teeme merel lõunat. Õhtul eksleme Gea vanalinnas.

Kea ➟Alimos
Õhtul teeme kokkuvõtteid ja uusi reisiplaane.

Alimos
Pakime asjad ja stardime lennujaama.

Sõltuvalt ilmast ja reisiseltskonna soovidest võimalikud muudatused marsruudis.

Purjereis toimub jahiga Elan 494 Impression, mis seilab Eesti lipu all. Jahis on reisijatele 5 kahest kajutit kokku kümnele inimesele ning 1 kapteni kajut. Jaht on varustatud konditsioneeriga ning teiste mugavustega. Jahis on olemas kõigile vajalik ja nõuetekohane päästevarustus. Jaht on varustatud korraliku kambüüsiga, kust leiad kõik vajaliku söögi valmistamiseks ja serveerimiseks. Kasutada saab ka SUP laudasid ning snorgeldamis- ja sukeldumisvarustust.

Kõik saared ja sadamad, mida külastame, on omanäolised ja kindlasti väärt uudistamist. On paiku, kus saab osa kohalikust köögist ja traditsioonidest, on kohti, kus leiab puutumata loodust ja rannaliiva, kuhu pääseb ainult meritsi. On vaatamist ajaloohuvilisele. On ka kõrtse ja ööklubisid, kus tantsida varaste hommikutundideni.

Lennud:
Lendame Ateena lennujaama. Saame olla abiks lennupiletite ostmisel.

Reisi hind:
Kogu jahi broneerimisel e. kuni 10 inimest – 5 500.- €
Üksikule seilajale – 650.- €

Hinnas sisaldub:
jaht nädalaks
kapteni tasu

Hinnas ei sisaldu:
edasi-tagasi lend
reisikindlustus
jahi kütus (20-40 €/reisija nädalas)
söögid ja joogid
sadamamaksud (20-50 €/reisija nädalas)