Hispaania -
Baleaarid

Hispaanias seilame Baleaaridel – Mallorca, Ibiza, Menorca

Baleaarid on saarestik ja Hispaania autonoomne piirkond Vahemere lääneosas.

Baleaaride suuremad saared on Mallorca, Menorca ja Ibiza.

Baleaarid on ideaalne koht purjetamiseks, looduse nautijatele ning neile, kes soovivad rannas lõõgastuda ja päikest võtta või nautida meeleolukat ööelu. Mallorca, Menorca, Ibiza ja Formentera saartel on rikas ajalugu, mis ulatub tuhandete aastate tagustesse Kreeka ja Foiniikia iidsetesse tsivilisatsioonidesse. Piirkond on populaarne purjetamiskoht tänu saarte vahelistele väikestele vahemaadele, headele tuulte- ja ilmastikuoludele.  Mallorcalt ja Menorcalt leiab kokku üle 300 ranna, kus nautida päikest. Ibiza, Valge Saar, on tuntud oma ööelu poolest, kus võid nautida Cafe del Mar’i muusikarütme hommikutundideni. Formenteralt leiad imekauni avastamisväärt looduse.

Parim aeg Baleaaride külastamiseks on märtsist oktoobrini, kuigi piirkonnas on aastaringselt pehme kliima. Mallorca on tuntud oma 300 päikeselise päeva poolest aastas. Vihmaperiood jääb tavaliselt oktoobri ja detsembri vahele. Valdavalt puhub suvel mõõdukas idakaartetuul, mis on ka üks põhjuseid, miks Baleaarid on purjetajate seas hinnatud sihtkoht. Suvel on keskmised õhutemperatuurid 20º-30º C ning merevee temperatuurid jäävad vahemikku 23º-26º C. 

Oma purjereise alustame ja lõpetame Palmas. Täpne reisikava pannakse kokku sõltuvalt reisiseltskonna soovidest ning ilmaprognoosist. Võimalik on purjetada ümber Mallorca, võtta suund Ibizale või Menorcale. 

Päevad täis purjetamist, matkamist saarel ning piisavas koguses ranna- ja öömelu. 
Purjereis ei tähenda ainult elu merel. Lõunal ja õhtul leiame sobiliku ankrupaiga või sadama, kus saad sukelduda helesinisesse Vahemerre või nautida sadamakõrtse ning kohalikku kultuuri ja vaatamisväärsusi. 

Purjereis toimub jahiga Elan 494 Impression, mis seilab Eesti lipu all. Jahis on reisijatele 5 kahest kajutit kokku kümnele inimesele ning 1 kapteni kajut. Jaht on varustatud konditsioneeriga ning teiste mugavustega. Jahis on olemas kõigile vajalik ja nõuetekohane päästevarustus. Jaht on varustatud korraliku kambüüsiga, kust leiad kõik vajaliku söögi valmistamiseks ja serveerimiseks. Kasutada saab ka SUP laudasid ning snorgeldamis- ja sukeldumisvarustust.
 
Kõik saared ja sadamad, mida külastame, on omanäolised ja kindlasti väärt uudistamist. On paiku, kus saab osa kohalikust köögist ja traditsioonidest, on kohti, kus leiab puutumata loodust ja rannaliiva, kuhu pääseb ainult meritsi. On vaatamist ajaloohuvilisele. On ka kõrtse ja ööklubisid, kus tantsida varaste hommikutundideni.
 
Lennud: 

Lendame Palma de Mallorca lennujaama. Saame olla abiks lennupiletite ostmisel.

Reisi hind:
Kogu jahi broneerimisel e. kuni 10 inimest – 5 500.- €
Üksikule seilajale – 650.- €
 
Hinnas sisaldub:
jaht nädalaks
kapteni tasu
 
Hinnas ei sisaldu:
edasi-tagasi lend
reisikindlustus
jahi kütus (20-40 €/reisija nädalas)
söögid ja joogid
sadamamaksud (20-50 €/reisija nädalas)