Itaalia

Itaalias seilame Sardiinia ümbruses. 

Sardiinia on tuntud oma valgete rannaliivade ja huvitava rannajoone poolest. Sardiinia sisemaalt leiab ka mägist maastikku ning põnevat ajalugu.

Sardiinia – saar, mis asub Mandri-Itaaliast läänes, Korsikast lõunas. Sardiinia on kuulus oma kaunite randade, läbipaistva sinise mere ja hingematvate mägimaastike poolest. Kliima saarel on Vahemere subtroopiline. Kuue kuu jooksul maist oktoobrini on Sardiinia ilm kuum ja kuiv. Itaaliast rääkides tuleb kindlasti meelde Itaalia köök – mereannid, pasta, vein. 

Sardiinia suved on pikad ja soojad. Suvel on keskmised õhutemperatuurid 20º-30º C ning merevee temperatuurid jäävad vahemikku 23º-26º C. 

Oma purjereise alustame ja lõpetame Olbias. Täpne reisikava pannakse kokku sõltuvalt reisiseltskonna soovidest ning ilmaprognoosist. Võimalik on purjetada La Maddalena rahvuspargis. Soovi korral põikame ka Korsikale ning külastame imekaunist ja põnevat Bonifacio sadamat.

Päevad täis purjetamist, matkamist saarel ning piisavas koguses ranna- ja öömelu.

Purjereis ei tähenda ainult elu merel. Lõunal ja õhtul leiame sobikuku ankrupaiga või sadama, kus saad sukelduda helesinisesse Vahemerre või nautida sadamakõrtse ning kohalikku kultuuri ja vaatamisväärsusi.

Purjereis toimub jahiga Elan 494 Impression, mis seilab Eesti lipu all. Jahis on reisijatele 5 kahest kajutit kokku kümnele inimesele ning 1 kapteni kajut. Jaht on varustatud konditsioneeriga ning teiste mugavustega. Jahis on olemas kõigile vajalik ja nõuetekohane päästevarustus. Jaht on varustatud korraliku kambüüsiga, kust leiad kõik vajaliku söögi valmistamiseks ja serveerimiseks. Kasutada saab ka SUP laudasid ning snorgeldamis- ja sukeldumisvarustust.

Kõik saared ja sadamad, mida külastame, on omanäolised ja kindlasti väärt uudistamist. On paiku, kus saab osa kohalikust köögist ja traditsioonidest, on kohti, kus leiab puutumata loodust ja rannaliiva, kuhu pääseb ainult meritsi. On vaatamist ajaloohuvilisele. On ka kõrtse ja ööklubisid, kus tantsida varaste hommikutundideni.

Lennud:
Lendame Olbia Costa Smeralda lennujaama. Saame olla abiks
lennupiletite ostmisel.

Reisi hind:
Kogu jahi broneerimisel e. kuni 10 inimest – 5 500.- €
Üksikule seilajale – 650.- €

Hinnas sisaldub:
jaht nädalaks
kapteni tasu

Hinnas ei sisaldu:
edasi-tagasi lend
reisikindlustus
jahi kütus (20-40 €/reisija nädalas)
söögid ja joogid
sadamamaksud (20-50 €/reisija nädalas)